Вардар ќе игра против Малме во ЛШ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Вардар ќе игра против Малме во ЛШ

Вардар ќе игра против Малме во ЛШ

Македонскиот првак Вардар го доби за противник шведскиот шампион Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ќе се обидат оваа сезона конечно да ја прескокнат првата пречка, откако тоа не им успеваше изминатите две години, со АПОЕЛ и со Динамо Загреб.

Малме е противник со кој Вардар може да се надигрува. Вардарци можеа да минат и полошо со ривалот, доколку го добиеја Селтик, а најпосакуван, барем на хартија, секако беше Хафнарфјордур. Во опција беа Селтик, Легија Варшава, Марибор, Розенборг и Хафнарфјордур, а нашиот шампион го доби Малме.

Шведскиот тим ќе биде домаќин на 11/12 јули, а вториот меч ќе се игра на 18/19 јули, кога Вардар ќе возврати со гостопримство, најверојатно во Струмица. Вардар имаше и јавно барање да му биде дозволено да игра во Скопје, на „Телеком Арена“, иако тоа оваа сезона не е можно поради подготовките на теренот за Суперкупот на Европа, на 8 август.

ДВОЈКИТЕ ЗА 2. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО ЗА ЛШ

site dvojki za 2. kolo ls

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.