Вардар не издржа... Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Вардар не издржа… Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме (ВИДЕО)

Вардар не издржа… Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме (ВИДЕО)

Вардар, и покрај подобрата игра, не успеа да замине со предност на полувремето од последниот натпревар во Лигата на Европа против норвешки Розенборг.

Шампионот на Норвешка, успеа да стигне до израмнување (1-1) со голот од пенал на Никлас Бендтнер во втората минута од судиското продолжение…


Претходно, „вардарци“ поведоа со погодокот на Бразилецот Итало уште во 9. минута од средбата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.