Вардар - Пелистер: Далеку од ривалитет, и на терен и на трибини (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26

Вардар – Пелистер: Далеку од ривалитет, и на терен и на трибини (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар – Пелистер: Далеку од ривалитет, и на терен и на трибини (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар и Пелистер се најлутите домашни спортски ривали. Но, само по традиција, само по историја, само на хартија… Денес, посебно во ракометот се далеку од некаква можност за меѓусебен натпреварувачки престиж.

Во рамките на Супер лигата, денеска „вардарци“ повеќе од убедливо славеа против „пелистерци“ со 41-26, во натпревар без некој ривалитет и на терен и на трибини…

vardar - pelister
vardar - pelister 18
vardar - pelister 17
vardar - pelister 16
vardar - pelister 15
vardar - pelister 14
vardar - pelister 13
vardar - pelister 12
vardar - pelister 11
vardar - pelister 10
vardar - pelister 9
vardar - pelister 8
vardar - pelister 7
vardar - pelister 6
vardar - pelister 5
vardar - pelister 4
vardar - pelister 3
vardar - pelister 2
kasim kamenica
dibirovi na tribini

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.