Вардар против Шкендија во полуфиналето на Купот! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
24/09/2017 18:22
Фудбал
24/09/2017 17:34
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23

Вардар против Шкендија во полуфиналето на Купот!

Вардар против Шкендија во полуфиналето на Купот!

Вардар и Шкендија ќе играат во полуфиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во Фудбалската федерација на Македонија.

Во втората полуфинална пресметка Пелистер ќе се соочи со тимот на Брегалница.

Првите натпревари се играат на 1. март 2017, а Вардар ќе биде домаќин, додека реваншот се игра на 19. април во Тетово. Во пресметката меѓу Брегалница и Пелистер, најпрво штипјани ќе бидат домаќини на 1. март а реваншот ќе биде во Битола.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.