Вардар со +40 до финале, Ристовска и Херем со по 17 гола - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Вардар со +40 до финале, Ристовска и Херем со по 17 гола

Вардар со +40 до финале, Ристовска и Херем со по 17 гола

Ракометарките на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале во Купот на Македонија. И двете екипи до финалето стигнаа со убедливи победи во полуфиналните дуели. Вардарки со рекордна победа од 56-16 славеа против Гевгелија. Металург исто така убедливо стигна до финалето, триумфирајќи против Прилеп со 43-15.

Вардарки се доминантни во Купот во последните три години , но денешната победа со +40 е нов клупски рекорд на „црвено-црните“. Како куриозитет ќе остане забележано и голгетерското шоу на двете крила на „црвено-црните“, Сара Ристовска и Камила Херем кои на овој меч постигнаа по 17 гола.

Финалето меѓу Вардар и Металург ќе се одигра утре со почеток во 12.30 часот  во Автокоманда.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.