„Вардарки“ доминираат: Цвијиќ меѓу трите „ѕвезди“, Суслина меѓу најдобрите одбрани - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„Вардарки“ доминираат: Цвијиќ меѓу трите „ѕвезди“, Суслина меѓу најдобрите одбрани

„Вардарки“ доминираат: Цвијиќ меѓу трите „ѕвезди“, Суслина меѓу најдобрите одбрани

Импресивниот настап и заслужената победа над ФТЦ Будимпешта беше причина „вардарки“ да се најдат во изборите за најдобри на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите.

Драган Цвијиќ, која имаше импресивно деби постигнувајќи седум погодоци, е избрана за една од трите ѕвезди на колото, заедно со голманката на Ѓер, Ева Кис, и ракометарката на Турингер, Ивета Лузумова.

Исто така, Ина Суслина се најде на Топ-листата од најдобри голмански интервенции. Русинката го освои петтото место, на врвот се најде Дарли де Паула од Будуќност, а целокупната Топ 5 листа можете да ја погледнете на следниот ЛИНК .

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.