Вардарки ќе играат меѓусебе во женскиот Куп - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
27/04/2017 21:31
Ракомет
27/04/2017 21:15
Ракомет
27/04/2017 21:02
Ракомет
27/04/2017 20:35

Вардарки ќе играат меѓусебе во женскиот Куп

Вардарки ќе играат меѓусебе во женскиот Куп

Младите „вардарки“ ќе се обидат да го совладаат сениорскиот тим на ЖРК Вардар во четвртфиналето на женскиот Куп на Македонија. Се разбира, токму ЖРК Вардар е бранител на трофејот и огромен фаворит за одбрана на пехарот.

Во останатите четвртфинални мечеви се среќаваат:

Гевгелија – Овче Поле

Куманово – Металург

Прилеп – Пелистер

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.