Вардарци без Циндриќ против Рајн Некар? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Вардарци без Циндриќ против Рајн Некар?

Вардарци без Циндриќ против Рајн Некар?

Европскиот ракометен првак Вардар најверојатно ќе мора да настапи без Лука Циндриќ на дуелот против Рајн Некар Левен што в сабота ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Хрватот има повреда на ногата и не тренира веќе две седмици, а не беше дел од тимот ниту на вчерашниот меч против Динамо Панчево во рамките на СЕХА.

Тренерот Раул Гонзелес објасни дека повредата на Циндриќ воопшто не е наивна.

„Циндриќ е повреден и не тренира веќе две седмици. Тој не е во тренажен процес, и последната одлука ќе ја има лекарскиот тим. Многу ќе ни недостига против Рајн Некар“, истакна Раул Гонзалес.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.