Вардарци го совладаа Извиѓач и го потврдија првото место во СЕХА - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Вардарци го совладаа Извиѓач и го потврдија првото место во СЕХА

Вардарци го совладаа Извиѓач и го потврдија првото место во СЕХА

Ракометарите на Вардар на рутински начин ја остварија 15.победа во СЕХА – лигата, славејќи на гости против Извиѓач со 27-33. Со овој триумф, последен во лигашкиот дел од натпреварувањето, Вардар ја потврди првата позиција на табелата пред турнирот Ф4.

izvigjac so vardar 2

„Црвено-црните“ доминираа во текот на мечот, а на полувреме остварија предност од пет гола разлика (12-17). Домашниот тим се закани на почетокот на вториот дел, но само додека Вардар не уфрли во една брзина повеќе, а потоа повторно работите дојдоа на свое место. На крајот тимот на Раул Гонзалес славеше со 27-33 потврдувајќи ја својата класа.

Игор Карачиќ со осум гола беше најефикасен во редовите на Вардар, а Жоан Канелјас постигна шест погодоци.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.