Вардарци пристигнаа во Струмица, се подготвуваат за Малме - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Вардарци пристигнаа во Струмица, се подготвуваат за Малме

Вардарци пристигнаа во Струмица, се подготвуваат за Малме

Македонскиот првак Вардар од денеска се пресели во Струмица, каде во вторник, со почеток во 18 часот, ќе го пречека Малме во реванш мечот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ имаат поволен резултат (1-1) од првиот дуел во Шведска, па сега ќе треба да ја докомплетираат мисијата на реваншот во Струмица.

vardar vo strumica 2

Вардарци веќе одржаа еден тренинг на стадионот „Младост“, а ќе тренираат и утре, кога во Струмица ќе пристигне и шведскиот тим Малме, кој исто така треба да одработи официјален тренинг на теренот на кој ќе се одвива мегданот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.