Вебер: Фетел треба да си бара нов тим... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Вебер: Фетел треба да си бара нов тим…

Вебер: Фетел треба да си бара нов тим…

Иднината на Себастијан Фетел во Ферари од многу аспекти ќе зависи од резултатите што ќе ги постигне италијанскиот тим во годинашниот шампионат во Формула 1. Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе неодамна изјави дека Фетел ќе треба да си го заслужи местото во тимот, најавувајќи дека продолжувањето на соработката со Германецот веќе е довдедено во прашање. Деновиве и Вили Вебер, поранешниот менаџер на Михаел Шумахер, му препорача на Фетел да си бара нов тим.

Во последните години, Ферари тешко се справува со доминацијата на Мерцедес, а минатата сезона не успеаја да се носат ни со Ред бул.

Ако резултатите на Фетел не бидат подобри следнава сезона, Фетел треба да си побара нов тим. Дури и ако од Ферари сакаат да го задржат, мое мислење е дека Фетел не треба да остане“ – вели Вебер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.