Вечер со солзи радосници во Струмица: Се врати Адеми, деби голови за Барди и Муслиу... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Вечер со солзи радосници во Струмица: Се врати Адеми, деби голови за Барди и Муслиу… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вечер со солзи радосници во Струмица: Се врати Адеми, деби голови за Барди и Муслиу… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Убава вечер во Струмица како заокружување на квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија.

Македонија резултатски можеби со пласманот на табелата не го реализираше посакуваното, пред се поради бодовното салдо од првите пет средби, но со последните четири натпревари во циклусот веројатно најави далеку подобри денови за сениорскиот репрезентативен фудбал.

Струмица ќе остане запаметена и по враќањето на фудбалските терени на Аријан Адеми кој максимално емотивно со солзи радосници го прослави и со деби гол…. Деби гол и за Енис Барди, деби гол и за Висар Муслиу, деби во националниот дрес и за струмичанецот Љупчо Дориев, потврда на „Младост“ како одличен домаќин на репрезентативците, молби и за Горан Пандев во следниот циклус да остане во црвено-жолтиот дрес… Сето тоа веројатно за помирна фудбалска зима, и добра подготовка за тоа што не чека во следниот квалификациски циклус…

IMG_6814
IMG_6816
IMG_6841
IMG_6810
IMG_6773
IMG_6763
IMG_6750
IMG_6747
IMG_6798
IMG_6214
IMG_6096
IMG_6102
IMG_6105
IMG_6475
IMG_6491
IMG_6492
IMG_6545
IMG_6600
IMG_6589
IMG_6592
IMG_6534
IMG_6535
IMG_6540
IMG_6553
IMG_6563
IMG_6452
IMG_6373
IMG_6375
IMG_6422
IMG_6438
IMG_6325
IMG_6330
IMG_6331
IMG_6263
IMG_6280
IMG_6288
IMG_6293

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.