Веќе распродаден половина стадион во Хаифа за дуелот Израел - Македонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Веќе распродаден половина стадион во Хаифа за дуелот Израел – Македонија

Веќе распродаден половина стадион во Хаифа за дуелот Израел – Македонија

Како што информираат израелските медиуми досега веќе се продадени повеќе од 10.000 билети за квалификацискиот натпревар Израел – Македонија кој на 2. септември не очекува на стадионот „Сами Офер“ во Хаифа.

Билетите кои се пуштени во продажба од пред пет дена се по цени од 15 до 50 евра, со тоа што оставени се и дополнителни 1.000 „златни билети“ од централната ВИП ложа по цена од 125 евра. Израелската федерација остави можност и за пакет билети за натпреварите на нивната репрезентација со Македонија и со Шпанија, кој се игра на 5. септември.

sammy-ofer-stadium in haifa

Дуелот меѓу Израел и Македонија ќе се игра на еден од најубавите стадиони во Израел, „Сами Офер“ во Хаифа. Стадионот е со капацитет од 30.870 седишта, во сопственост е на градот, а изграден е во 2009 година. од 2014 година како домаќини на овој стадион играат прволигашите Макаби Хаифа и Хапоел Хаифа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.