Велигденско славје со два гола на Наташа Андонова - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

Велигденско славје со два гола на Наташа Андонова

Велигденско славје со два гола на Наташа Андонова

Наташа Андонова во голем стил ги прослави велигденските празници, предводејќи го тимот на ПСЖ до убедлива победа од 4-1 над Сент Етјен во полуфиналето од Купот на Франција. Токму најдобрата македонска фудбалерка беше главна ѕвезда на овој натпревар, постигнувајќи два погодоци во првото полувреме, во кое ПСЖ поведе со 3-0 и ја најави убедливата победа со која клубот од Париз се пласираше во големото финале од ова натпреварување.

Андонова го отвори резултатот со прецизен удар од работ на шеснаесетникот во 18. минута, за седумнаесет минути подоцна со својот втор гол уште еднаш да покажe дека е големо засилување за ПСЖ не само за оваа, туку и за следните натпреварувачки сезона.

Андонова и соиграчите во големото финале ќе се сретнат со подобриот од дуелот меѓу Лион и Анин Бомон.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.