Велко Маркоски со трансфер во Романија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
21/09/2017 23:50
Кошарка
21/09/2017 19:55
Кошарка
21/09/2017 18:28
Фудбал
21/09/2017 13:48

Велко Маркоски со трансфер во Романија

Велко Маркоски со трансфер во Романија

Македонскиот ракометен репрезентативец Велко Маркоски својата кариера ја продолжува во шампионатот на Романија, потпишувајќи договор со екипата на Доброгеа Суд.

Маркоски минатата сезона ја мина во дресот на Загреб, откако не доби нов договор со хрватскиот првак тој разгледуваше неколку понуди од странство за на крајот да ја прифати онаа на романскиот прволигаш, каде директор е поранешниот македонски репрезентативец Бранислав Ангеловски.

Тој за соиграч во новиот клуб ќе го има репрезентативниот колега, гоолманот Никола Митревски, а дел од тимот се и поранешните ракометари на Металург, Младен Ракчевиќ, Стеван Вујовиќ и Немања Младеновиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.