Велкоски даде гол за Сараево, ама што промаши...(ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Велкоски даде гол за Сараево, ама што промаши…(ВИДЕО)

Велкоски даде гол за Сараево, ама што промаши…(ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски интернационалец Крсте Велкоски беше стрелец на погодок за Сараево во денешниот убедлив триумф против Витез (4-0). Тој во 55.минута постигна убав гол со удар со глава, и во тој момент донесе водство од 2-0.


FK Sarajevo – NK Vitez / 2:0 Velkoski by watch-it-now

Во продолжение од мечот, Велкоски не успеа да погоди од многу полесна позиција, од само два – три метри од голот на противникот…Velkovski promašaj by goloviliga

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.