Велкоски круниса со убав гол мајсторска акција на Сараево... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Велкоски круниса со убав гол мајсторска акција на Сараево… (видео)

Велкоски круниса со убав гол мајсторска акција на Сараево… (видео)

Македонскиот интернационалец Крсте Велкоски го запиша и седмиот погодок во дресот на Сараево сезонава, стрелајќи во победата од 2-0 на гостувањето против Габела.

Велкоски мајсторски стрелаше во 71. минута по одличната акција на „бордо тимот“…


Со најновите три бода, Сараево со 26 бода е на четвртата позиција на табелата, со пет бода заостанување зад водечките Зрински и Широки брег. Велкоски, пак, со најновиот гол се проби на делба на втората позиција меѓу најдобрите стрелци во БиХ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.