Венгер го сака Кејлор Навас како наследник на Петр Чех? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Венгер го сака Кејлор Навас како наследник на Петр Чех?

Венгер го сака Кејлор Навас како наследник на Петр Чех?

Реал Мадрид повторно ја актуелизира намерата да го ангажира Давид Де Хеа од Манчестер јунајтед идното лето, а од „Олд трафорд“ пристигна абер дека тоа би било можно доколку во пакетот биде вклучен и дефанзивецот Рафаел Варан, кој би се преселил меѓу „црвените ѓаволи“. Тоа значи дека Кејлор Навас ќе мора да си замине од „Сантијаго Бернабеу“, а на готовс е Арсен Венгер кој го сака Костариканецот како наследник на Петр Чех во редовите на Арсенал.

Раководството на „топчиите“ е подготвено да плати околу 25 милиони евра за да го добие Кејлор Навас, што можеби ќе биде и прифатлива опција за Реал Мадрид.

Во сениорскиот погон на Арсенал се наоѓа и македонскиот голман Дејан Илиев, кој чека своја шанса да се наметне како идно можно решение за голот на овој лондонски клуб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.