ВИДЕО: Австријците лесно не „решаваат“ - водство и од 0-2! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

ВИДЕО: Австријците лесно не „решаваат“ – водство и од 0-2!

ВИДЕО: Австријците лесно не „решаваат“ – водство и од 0-2!

Австрија води и со 0-2 по половина час игра на „Филип Втори“ против младата репрезентација на Македонија, во натпревар во кој гостите лесно ги реализираа двете шанси кои ги создадоа.

Австрија до предноста од 0-2 дојде во 26. минута по брзиот контранапад кој го реализираше Хонсак…


Претходно, поведоа со прекрасниот гол на Јакуповиќ во 13. минута…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.