ВИДЕО: „Бомба“ на Чешмеџиев - Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

ВИДЕО: „Бомба“ на Чешмеџиев – Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол!

ВИДЕО: „Бомба“ на Чешмеџиев – Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол!

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година има негатива од 0-1 на дуелот против Австрија по само 13 минути игра на „Филип Втори“ во Скопје.

А, први со можност за водство имаа момците на Благоја Милевски, но гостинскиот голман одлично го одбрани ударот на Чешмеџиев од 25 метри откако сите веќе ја видоа топката во мрежата на Австрија…


Па, во 13. минута Австријците не казнија со прекрасен гол на Јакуповиќ…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.