ВИДЕО: „Бомбата“ на Демири - гол на почетното коло во Првата лига! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

ВИДЕО: „Бомбата“ на Демири – гол на почетното коло во Првата лига!

ВИДЕО: „Бомбата“ на Демири – гол на почетното коло во Првата лига!

Хусеин Демири е херојот на Шкупи кој со прекрасен гол во 89. минута спречи пораз од Академија Пандев пред своите навивачи на Чаир во 1. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Бомбата“ на Демири, дефинитивно, заедно и со голот на Арменд Алими против Вардар, е најубавиот погодок од почетната рунда натпревари во новата прволигашка сезона…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.