ВИДЕО: Борче Маневски со гол уште во првиот меч по враќањето во Победа... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

ВИДЕО: Борче Маневски со гол уште во првиот меч по враќањето во Победа…

ВИДЕО: Борче Маневски со гол уште во првиот меч по враќањето во Победа…

Победа не планира така лесно да ги остави бодови за Пелистер во пелагониското дерби од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Повратникот кај прилепчани, поранешниот македонски репрезентативец Борче Маневски повторно стрела за Победа. Уште во првата рунда натпревари од новата сезона Маневски во 61. минута погоди од пенал за израмнување на резултатот на стадионот на „Могила“. Претходно, Филип Најдовски беше соборен во шеснаесетникот на гостите, по што главниот судија Александар Ставрев покажа на белата точка…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.