ВИДЕО: Борче Маневски со гол уште во првиот меч по враќањето во Победа…

Победа не планира така лесно да ги остави бодови за Пелистер во пелагониското дерби од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Повратникот кај прилепчани, поранешниот македонски репрезентативец Борче Маневски повторно стрела за Победа. Уште во првата рунда натпревари од новата сезона Маневски во 61. минута погоди од пенал за израмнување на резултатот на стадионот на „Могила“. Претходно, Филип Најдовски беше соборен во шеснаесетникот на гостите, по што главниот судија Александар Ставрев покажа на белата точка…

Се вчитува...