ВИДЕО: Дебакл во најава - Македонија губи со 0-3 од Австрија на полувремето! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

ВИДЕО: Дебакл во најава – Македонија губи со 0-3 од Австрија на полувремето!

ВИДЕО: Дебакл во најава – Македонија губи со 0-3 од Австрија на полувремето!

Дебакл и се насетува на младата репрезентација на Македонија на дуелот против Австрија во четвртиот квалификациски натпревар за ЕП 2019, ако се суди според резултатот од првото полувреме на „Филип Втори“.

Австријците водат со повеќе од убедливи 0-3. Третиот гол за гостите го постигна капитенот Лаимар во 36. минута од средбата…


Претходно, Австрија до предноста од 0-2 дојде во 26. минута по брзиот контранапад кој го реализираше Хонсак…

Претходно, 0-1 донесе Јакуповиќ со прекрасниот гол во 13. минута…

Ние свои можности во првиот дел имавме преку Чешмеџиев во 8. минута кога од под самата греда спаси гостинскиот голман, Елмас извонредно шутираше во 39. минута, но Гартлер повторно феноменално одбрана и во 44. минута Амановиќ пропушти шанса од пред самиот гол по корнерот од десната страна.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.