ВИДЕО: Деби гол на Маркоски и веднаш поделена радост - прво Пандев, па девојката! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

ВИДЕО: Деби гол на Маркоски и веднаш поделена радост – прво Пандев, па девојката!

ВИДЕО: Деби гол на Маркоски и веднаш поделена радост – прво Пандев, па девојката!

Крилниот офанзивец на Работнички, Кире Маркоски во своето деби за сениорскиот национален тим веднаш стигна и до првиот свој гол во А репрезентацијата.

Во 93. минута, искористувајќи ја грешката на гостинскиот голман, Маркоски стрелаше за конечни 2-0 против Норвешка…


А, потоа веднаш поделена радост прво со капитенот Горан Пандев кој го пречека на клупата за резервни фудбалери…

Makedonija - Norveska 14

И…, по крајот на мечот секако неизбежно и први честитки од неговата девојка Ана Марија Ќириќ, ќерка на легендата на македонскиот фудбал и менаџер на репрезентацијата, Саша Ќириќ…

kIRE mARKOSKI

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.