ВИДЕО: Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

ВИДЕО: Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија…

ВИДЕО: Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија…

Работнички успеа да израмни на 1-1 против Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Израмнувањето стигна во 73. минута со голот на Филип Дурански, кој убаво реагираше по нафрлањето од десната страна на Остоја Стјепановиќ…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.