ВИДЕО: Феноменален гол на Јани Атанасов од 50 метри против Саудиска Арабија... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

ВИДЕО: Феноменален гол на Јани Атанасов од 50 метри против Саудиска Арабија…

ВИДЕО: Феноменален гол на Јани Атанасов од 50 метри против Саудиска Арабија…

Подготвувајќи се за квалификациите за ЕП, младата репрезентација на Македонија за играчи до 19 години одигра два пријателски натпревари против Саудиска Арабија во Словенија.

Избраниците на Вујадин Станојковиќ славеа со 3-2 на првиот тест а загубија со 1-2 на вториот тест. Но, дефинитивно тоа што ќе остане запаметене од пресметките со Саудиска Арабија е феноменалниот погодок на Јани Атанасов од 50 метри… Хируршки прецизно стрелаше откако виде дека противничкиот голман е истрчан…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.