ВИДЕО: Феноменален гол на Јани Атанасов од 50 метри против Саудиска Арабија…

Подготвувајќи се за квалификациите за ЕП, младата репрезентација на Македонија за играчи до 19 години одигра два пријателски натпревари против Саудиска Арабија во Словенија.

Избраниците на Вујадин Станојковиќ славеа со 3-2 на првиот тест а загубија со 1-2 на вториот тест. Но, дефинитивно тоа што ќе остане запаметене од пресметките со Саудиска Арабија е феноменалниот погодок на Јани Атанасов од 50 метри… Хируршки прецизно стрелаше откако виде дека противничкиот голман е истрчан…

Се вчитува...