ВИДЕО: Феноменален пресврт за пет минути - Македонија води со 2-1! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

ВИДЕО: Феноменален пресврт за пет минути – Македонија води со 2-1!

ВИДЕО: Феноменален пресврт за пет минути – Македонија води со 2-1!

Македонската репрезентација до 19 години со феноменален пресврт води против Швајцарија со 2-1 во првиот квалификациски натпревар за пласман во елитната рунда на патот кон ЕП.

По лошото прво полувреме во кое Швајцарците поведоа со 0-1, одличната наша генерација за пет минути дојде до комплетен пресврт. Најпрво по корнерот од десната страна на Митревски израмни Трајановски со гол со глава во 56. минута…


А, во 61. минута откако беше направен пенал врз фудбалерот на Келн, Чурлинов, од белата точка прецизно стрелаше Јани Атанасов за водство од 2-1.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.