Видео: Фудбалот не бил за жените!? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Видео: Фудбалот не бил за жените!?

Кој вели дека
фудбалот не е за жените? Рита Мартинс, членка на футсал екипата на Бенфика,
постигна феноменален погодок против Санта Ирија кој ретко може да се забележи и
кога мажите играат.

Дефинитивно вреди
да се погледне…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.