ВИДЕО: ГООООООЛ..... Николов ја замолкна „Сведбанк арена“! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
25/09/2017 15:15
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43

ВИДЕО: ГООООООЛ….. Николов ја замолкна „Сведбанк арена“!

ВИДЕО: ГООООООЛ….. Николов ја замолкна „Сведбанк арена“!

На 25 минути до крајот Вардар води со 0-1 на гостувањето против шведски Малме во 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите…

Младинскиот репрезентативец Бобан Николов во 63. минута ја замолкна преполната „Сведбанк арена“ во Малме со прекрасен погодок со шут од околу 16 метри…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.