ВИДЕО: Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

ВИДЕО: Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа…

ВИДЕО: Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа…

Шкендија сосема заслужено стигна до триумф од 2-0 против Вардар во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Тетовци долго не можеа да го „скршат“ отпорот на Вардар, за да тоа му успее во 61. минута на Арменд Алими, по проигрувањето од капитенот Ферхан Хасани, кој постигна вистински евро-гол, испраќајќи „бомба“ кон голот на Гачевски од 25. метри…


Веќе по само пет минути беше и 2-0 за Шкендија. По еден брз контранапад, Хасани повторно асистираше а овој пат Жуниор мајсторски погоди за конечен триумф.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.