ВИДЕО: Хет-трикот на Костадинов, убедливиот старт на Македонија!

Младата селекција на Македонија на извонреден начин, под водство на Благоја Милевски, го почна новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2019.

Триумф над Ерменија од 0-3 на гостувањето во Ереван, со хет-трикот на Тихомир Костадинов… Новите млади ѕвезди на Македонија се родени…

Се вчитува...