ВИДЕО: Хет-трикот на Костадинов, убедливиот старт на Македонија! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

ВИДЕО: Хет-трикот на Костадинов, убедливиот старт на Македонија!

ВИДЕО: Хет-трикот на Костадинов, убедливиот старт на Македонија!

Младата селекција на Македонија на извонреден начин, под водство на Благоја Милевски, го почна новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2019.

Триумф над Ерменија од 0-3 на гостувањето во Ереван, со хет-трикот на Тихомир Костадинов… Новите млади ѕвезди на Македонија се родени…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.