ВИДЕО: Ибраими погоди од пенал - Шкендија води против Работнички во Купот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

ВИДЕО: Ибраими погоди од пенал – Шкендија води против Работнички во Купот

ВИДЕО: Ибраими погоди од пенал – Шкендија води против Работнички во Купот

Екипата на Шкендија има предност од 0-1 против Работнички на полувремето од првиот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Тетовци до предноста стигнаа со голот од пенал на Бесарт Ибраими во 39. минута од средбата…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.