ВИДЕО: Иве Трифуновски со шут од далечина - Пелистер со предност во Прилеп! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

ВИДЕО: Иве Трифуновски со шут од далечина – Пелистер со предност во Прилеп!

ВИДЕО: Иве Трифуновски со шут од далечина – Пелистер со предност во Прилеп!

Пелистер води на гостувањето во Прилеп против Победа во пелагониското дерби од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига уште по првото полувреме.

Водството на битолчани го донесе Иве Трифуновски со шут од околу 20 метри, во 24. минута од средбата…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.