ВИДЕО: Иве Трифуновски со шут од далечина – Пелистер со предност во Прилеп!

Пелистер води на гостувањето во Прилеп против Победа во пелагониското дерби од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига уште по првото полувреме.

Водството на битолчани го донесе Иве Трифуновски со шут од околу 20 метри, во 24. минута од средбата…

Се вчитува...