ВИДЕО: Како четата на „Пандев“ го освои и „Филип Втори“... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

ВИДЕО: Како четата на „Пандев“ го освои и „Филип Втори“…

ВИДЕО: Како четата на „Пандев“ го освои и „Филип Втори“…

Академија Пандев е дефинитивно најпозитивното освежување за домашната прволигашка сцена на стартот од новата сезона. „Пандевци“ играат извонредно на секој натпревар сезонава, одржувајќи се на тој начин со 14 бода од 7 кола во врвот на прволигашката табела.

До триумф стигнаа и денеска на гостувањето против Работнички на „Филип Втори“, и покрај тоа што лошо го почнаа мечот.

Работнички поведе со голот на Гофри во 8. минута од средбата, откако претходно пак Кире Маркоски не реализираше и удар од белата точка…

Но, Академија Пандев израмни преку Јани Атанасов од пенал во 27. минута…

А, триумфот го донесе Александар Мишов со погодокот во 70. минута…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.