ВИДЕО: Како Победа ја сруши „тврдината Младост“ во Струмица!? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

ВИДЕО: Како Победа ја сруши „тврдината Младост“ во Струмица!?

ВИДЕО: Како Победа ја сруши „тврдината Младост“ во Струмица!?

Академија Пандев го доживеа првиот пораз сезонава на домашен терен во Струмица во прволигашката конкуренција.

Можеби малку кој очекуваше, но Победа е тимот кој ја сруши сезонава за првпат „тврдината Младост“… Стрелец на единствениот гол вреден победа за прилепчани беше Мирослав Станиќ во 45. минута од средбата!


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.