ВИДЕО: Како Вардар ги реши младите „лавчиња“ во Ѓорче Петров - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
24/09/2017 18:22
Фудбал
24/09/2017 17:34
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23

ВИДЕО: Како Вардар ги реши младите „лавчиња“ во Ѓорче Петров

ВИДЕО: Како Вардар ги реши младите „лавчиња“ во Ѓорче Петров

Сосема очекувано без поголеми проблеми „вардарци“ стигнаа до планирани три бода од дуелот против Македонија ЃП во 23. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Уште во првото полувреме јасно беше кој ќе ја однесе победата по погодоците на дефанзивците Попов и Хамбарџумјан. Во вториот дел за „црвено-црните“ погодија уште и Барсагјан, Дејан Блажевски и Стефан Спировски кој успешно се врати по паузата поради повреда…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.