ВИДЕО: Како Велинов го казни Пелистер во самиот финиш... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

ВИДЕО: Како Велинов го казни Пелистер во самиот финиш…

ВИДЕО: Како Велинов го казни Пелистер во самиот финиш…

Пелистер го запиша и вториот едноподруго пораз во домашниот шампионат. Битолчани загубија со 2-1 на гостувањето против Ренова во Тетово и тоа со гол примен од страна на Стојанче Велинов во 89. минута од средбата.

Претходно, Ренова дојде до водство со голот на Гафури во 27. минута, а израмни Бразилецот Лукас во 54. минута…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.