ВИДЕО: Лоб од 40 метри на Балдовалиев... Академија Пандев убедлива во Битола! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

ВИДЕО: Лоб од 40 метри на Балдовалиев… Академија Пандев убедлива во Битола!

ВИДЕО: Лоб од 40 метри на Балдовалиев… Академија Пандев убедлива во Битола!

Академија Пандев пред самиот финиш има предност од 3-4 на гостувањето против Пелистер во Битола во 15. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Најубавиот гол на мечот го постигна Зоран Балдовалиев кој во 47. минута прекрасно лобуваше од околу 40 метри… Потег кој вреди да се погледне…!


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.