ВИДЕО: Мала „бразилска самба“, Маркос Жуниор за водство на Силекс... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

ВИДЕО: Мала „бразилска самба“, Маркос Жуниор за водство на Силекс…

ВИДЕО: Мала „бразилска самба“, Маркос Жуниор за водство на Силекс…

Силекс има предност од 1-0 по првото полувреме против Скопје во Кратово во 1. коло од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Кратовци имаат водство благодарение на погодокот на летното засилување, бразилскиот интернационалец Маркос Оливеира Жуниор кој постигна убав погодок во 10. минута…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.