ВИДЕО: Мала „бразилска самба“, Маркос Жуниор за водство на Силекс…

Силекс има предност од 1-0 по првото полувреме против Скопје во Кратово во 1. коло од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Кратовци имаат водство благодарение на погодокот на летното засилување, бразилскиот интернационалец Маркос Оливеира Жуниор кој постигна убав погодок во 10. минута…

<iframe width="615" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/bh0BZxaq13o

Се вчитува...