ВИДЕО: Пелагонија е „зелена“ - благодарение на Лукас! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ВИДЕО: Пелагонија е „зелена“ – благодарение на Лукас!

ВИДЕО: Пелагонија е „зелена“ – благодарение на Лукас!

Пелистер дојде до победа од 1-2 на гостувањето против Победа во Прилеп во пелагониското дерби од 1. коло во новата сезона од Првата македонска фудбалска лига, благодарение на погодокот на Бразилецот Лукас во 70. минута од средбата.

Македонскиот репрезентативец Кристијан Тошевски убаво нафрли од десната страна, а Лукас во вториот обид ја затресе мрежата на домашните за водство и победа од 1-2.


Претходно, Пелистер поведе со 0-1 со голот на Иве Трифуновски кој убаво стрелаше од околу 20 метри, во 24. минута од средбата…

Повратникот кај прилепчани, поранешниот македонски репрезентативец Борче Маневски, пак, израмни во 61. минута од пенал откако Филип Најдовски беше соборен во шеснаесетникот на гостите, по што главниот судија Александар Ставрев покажа на белата точка…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.