ВИДЕО: Велковски носи драма во Тетово - Вардар води со 0-1.... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

ВИДЕО: Велковски носи драма во Тетово – Вардар води со 0-1….

ВИДЕО: Велковски носи драма во Тетово – Вардар води со 0-1….

Ќе има, сепак, понеизвесни последни 30 минути на реванш пресметката од полуфиналето меѓу Шкендија и Вардар во Тетово, откако „вардарци“ поведоа во 60. минута со голот на репрезентативецот Дарко Велковски кој одлично реагираше со глава по центаршутот на Фелипе…

Од првиот натпревар, како што е познато, Шкендија има предност од 3-1. Што значи, на Вардар му се неопходни уште два погодоци доколку сака пласман во финалето од Купот на Македонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.