ВИДЕО: Зендели со смешен автогол и подари бод на Победа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

ВИДЕО: Зендели со смешен автогол и подари бод на Победа

ВИДЕО: Зендели со смешен автогол и подари бод на Победа

Победа по цела една година се врати во својот Прилеп играјќи нерешено (1-1) со Шкупи во 23. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Гостите имаа предност од 0-1 по првото полувреме по голот на Димитрија Лазаревски во 31. минута, но Победа доби бод благодарение на несигурната интервенција на голманот на Шкупи во 63. минута кој си постигна автогол…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.