Владимир Димитровски потпиша за Драма Докса - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Владимир Димитровски потпиша за Драма Докса

Владимир Димитровски потпиша за Драма Докса

Поранешниот македонски репрезентативец Владимир Димитровски останува во Грција, но го менува клубот. По разделбата со Керкира, тој ја прифати понудата на Драма Докса и стави потпис за верност со овој клуб.

Минатата сезона Димитровски одигра 17 натпревари во дресот на Керкира. За репрезентацијата на Македонија досега има четири настапи.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.