Влошена состојба - Вујошевиќ итно примен во болница - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Влошена состојба – Вујошевиќ итно примен во болница

Влошена состојба – Вујошевиќ итно примен во болница

Здравствената состојба на Душко Вујошевиќ дополнително се влошила во претходните 24 часа, поради што тој итно бил примен во болницата ВМА во Белград поради нагло влошување на состојбата на бубрезите. Појавата на гангрена на ногата и проблемите со бубрезите се последици на дијабетисот што 58-годишниот го има веќе подолго време.

Сепак, состојбата значително му се влоши во последните петнаесетина дена, поради што селекторот на БиХ воопшто не ја водеше оваа репрезентација на клучниот натпревар со Ерменија. Состојбата во меѓувреме му се стабилизираше, за рано утрово да дојде до ново влошување и негово примање во болницата во српскиот главен град.

Точно е, примен сум на дијализа и испитувања. Ми телефонираа моие поранешни играчи Владимир Лучиќ и Драган Милосављевиќ да праат како сум, тоа ми е многу драго“ – кратко истакна Вујошевиќ во изјава за српските медиуми.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.