Во Португалија најавуваат: Стефан Ристовски пред трансфер во Спортинг Лисабон - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15
АвтоМото
29/03/2017 21:27

Во Португалија најавуваат: Стефан Ристовски пред трансфер во Спортинг Лисабон

Во Португалија најавуваат: Стефан Ристовски пред трансфер во Спортинг Лисабон

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски од следната сезона би можел да се пресели во Португалија и да направи голем трансфер во Спортинг Лисабон. Така најавува португалскиот весник „Рекорд“, кој во денешниот број открива дека Ристовски му е понуден на тренерот Жорге Жесус за десната бековска позиција, каде и во моментов тимот има недостиг на квалитетни решенија.

stefan ristovski sporting

Аргентинецот Езекиел Скелото ја пополнува десната бековска позиција, но тој во суштина е играч за врска, па Спортинг Лисабон е принуден да бара на пазарот ново решение. Токму Стефан Ристовски е една од опциите на Спортинг Лисабон и можно е по завршувањето на сезоната да се пресели во Португалија.

Стефан Ристовски со Ријека се бори за освојување на шампионската титула во Хрватска, по што многу веројатно дека ќе си замине од овој клуб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.