Во Струмица на улица, па кај Пандев на гости... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Во Струмица на улица, па кај Пандев на гости… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во Струмица на улица, па кај Пандев на гости… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските репрезентативци, во очекување на утрешната квалификациска средба со Албанија, попладневниот денешен одмор го искористија за мала прошетка по струмичките улици…, и посета на еден од најпознатите кафе барови во Струмица, се разбира кој друг ако не, „Кафе 19“, кој е во сопственост на најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.

Капитенот се одлучи да ги покани репрезентативните соиграчи на една кафе пауза во „Кафе 19“… Па, нормално, една таква покана не се одбива!  Момците во црвено-жолто, по триумфот во Израел, неизбежно веднаш привлекоа внимание и меѓу струмичани кои не ја пропуштија можноста за фотографија со репрезентативците…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.