Во Струмица се слави - и принова, и победа! (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Во Струмица се слави – и принова, и победа! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во Струмица се слави – и принова, и победа! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Без никакви проблеми Беласица стигна до убедлива победа од 6-0 против Плачковица во 10. коло од Втората лига – Исток, по која се зацврсти на врвот од табелата пред Брегалница.

Во Струмица денеска имаше многу причини за радост… „Ајдуците“ уште еднаш прославија на домашен терен убедлив триумф на своите миленици, а Крсте Тодоров погодокот во синиот дрес го прослави и на специфичен начин, информирајќи за приновата во своето семејство…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.