Втора лига: Академија Пандев го освои и Новаци - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Втора лига: Академија Пандев го освои и Новаци

Втора лига: Академија Пандев го освои и Новаци

Лидерот на табелата во Втората лига, тимот на Академија Пандев, успешно го стартуваше вториот дел од првенството и славеше триумф на гости против Новаци (0-1). Стрелец на единствениот гол беше Љупчо Дориев во 66.минута. Со овие нови три бода, Академија Пандев уште повеќе ја зголеми предноста на врвот, со оглед дека Скопје ремизираше без голови против Тетекс.

Без голови заврши и мечот меѓу Металург и Еуромилк, додека Вардар Неготино славеше на гости против Велезарими со 0-2. Иван Ивановски во првиот дел и Марко Симјановски во второто полувреме беа стрелци на головите за гостите на овој меч.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.