Втора лига Исток: Беласица го растури Осогово (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Втора лига Исток: Беласица го растури Осогово (ФОТО)

Втора лига Исток: Беласица го растури Осогово (ФОТО)

Фудбалерите на Беласица продолжуваат со одлични на стадионот „Младост“ во Струмица. Овојпат настрада тимот на Осогово, кој си замина со пет гола во мрежата.

????????????????????????????????????

Во вечерен термин, двете екипи одиграа допадлив натпревар. Квалитетот беше апсолутно на страната на струмичани, кои покажаа дека ќе бидат можеби и главни фаворити за пласман во елитната конкуренција.


????????????????????????????????????

Пепи Горгиев ја доведе Беласица во водство, а Јованчо Трајковски пред самиот крај на првиот дел зголеми на 2-0.

Во второто полувреме, Стефан Сулев беше двоен стрелец за струмичкиот тим, а потоа и Пепи Горгиев зад своето име го запиша вториот погодок.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.