ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Плачковица со гол во 90. минута го совлада Борец! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Плачковица со гол во 90. минута го совлада Борец!

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Плачковица со гол во 90. минута го совлада Борец!

Во првиот натпревар од 6. коло во Втората лига Исток, денеска Плачковица пред своите навивачи славеше против Борец Велес со 1-0.

Плачковица до победата дојде буквално во последните секунди од средбата, со голот на Роберт Коцев во 90. минута од средбата.

По овој триумф, Плачковица со 12 бода се проби на втората позиција на табелата, веднаш зад водечката Беласица која е со максимален ефект од 15 бода. Борец Велес остана на 4. место со 9 бода.

Утре се играат останатите четири дуели од ова коло на Истокот: Тиквеш – Брегалница, Саса – Кожуф, Беласица – Победа Валандово, Осогово – Хоризонт Турново.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.